Dynamická investiční skupina

Praha plná plánů

/ O společnosti / Novinky a články / Praha plná plánů

Praha plná plánů

Veřejné prostranství a občanská vybavenost jsou velmi důležité a jejich kvalita má velký vliv na atraktivitu i hodnotu bydlení v dotčené oblasti. Ovlivňuje rozhodování klientů, kde si koupí či pronajmou byt i rozhodování investorů Rozhodně stojí za to se podívat, jaké jsou možnosti budoucího rozvoje Prahy a jak by se mohly dále zlepšovat podmínky pro zájemce o bydlení i developery.

Zavítali jsme na vernisáž výstavy Praha zítra v Centru architektury a městského plánování (CAMP) u Karlova náměstí. Akce zahájila celý výstavní cyklus, který má veřejnosti představit přehled nejzajímavějších projektů, které pokud budou realizovány, změní její vzhled výrazněji k lepšímu. Návrhy změn jsou v různých stádiích od teprve vznikajících studií až po projekty s platným stavebním povolením, a těch, u kterých se již schyluje k realizaci. Představené projekty zahrnují bytové domy, veřejná prostranství, řeší železniční, tramvajové spojení, dopravu osobní i hromadnou atd.

Zaujaly nás vítězné návrhy v architektonických soutěžích, a to například nový Dvorecký most, který bude spojovat Smíchov a Podolí, přestavba Vítězného náměstí v Dejvicích, úpravy Karlova náměstí, terminálu Smíchovského nádraží, zamýšlené nové železniční spojení s letištěm V. Havla a mnoho dalších i bytových projektů. Projekt, který sledujeme už nějaký čas a který byl představen i na výstavě je Studie povrchového uspořádání těžkého zarytí spořilovské spojky. Tento projekt by výrazně pomohl Spořilovu a Záběhlicím, odstranil hluk z dopravy a poskytl by nová veřejná prostranství, hřiště, zeleň, spojí sousedy a zavedl by novou tramvajovou linku. Klienti projektu View-Spořilov i nynější rezidenti Spořilova a Záběhlic by tak získali ještě hezčí a příjemnější prostředí k bydlení.